Zamiast kwiatka – wyścigi :), czyli Dzień Kobiet Motorsportu

Dzień Kobiet Motorsportu na Torze Poznań nieoficjalnie zainaugurował sezon wyścigowy w Polsce. 15 marca na poznański tor wyjechały najszybsze kobiety w Polsce, w tym m.in. Karolina Pilarczyk ,Gosia Rdest czy Natalia Lelek. Impreza miała formę treningu a jej inicjatorem był Przemysław Pluciński z Drive Squad.

Marcowy poniedziałek był okazją do wymiany doświadczeń z zawodniczkami reprezentującymi różne dyscypliny motorsportu, a także możliwością spędzenia czasu w tym samym dniu na jedynym homologowanym przez FIA torze w Polsce. Na codzień dziewczyny podróżując po całym świecie i biorąc udział w rożnych dyscyplinach motosportu mogą się wspierać głównie wirtualnie, dlatego z przyjemnością skorzystały z okazji wspólnej zabawy.
Automobilklub Wielkopolski i PZM z przyjemnością podchwycili inicjatywę Przemysława Plucińskiego z Drive Squad, chcąc w ten sposób docenić pełny udział kobiet we wszystkich aspektach motorsportu. To nic innego, jak realizacja programu Women In Motorsport, którego idee FIA szerzy od 2009 roku. I tak 11 zawodniczek reprezentujących drift, karting, rallycross i wyścigi wzięło udział w nieoficjalnym rozpoczęciu sezonu.

Wśród tych najszybszych kobiet w Polsce na Torze Poznań pojawiła się m.in. Karolina Pilarczyk, którą doskonale znamy z osiągnięć w driftingu ale tym razem pojawiła się w samochodzie wyścigowym!
Drive Squad specjalnie dla Karoliny przygotował auto wyścigowe Mini Cooper S którym jak się okazało Karolina jechała po raz pierwszy, co oczywiście nie było dla niej żadnym problemem. Wszak mówi się że Karolina benzynę ma we krwi i jest w stanie pojechać każdym pojazdem ;). Do tej aktywności przygotowywał Karolinę Jakub Golec – wielokrotny Mistrz w wyścigach samochodowych, który nie mógł się nadziwić jak szybko Karolina „złapała” rytm wyścigowy i poczuła „pod stopą” nowe auto.

Dla niej to była wspaniała zabawa i po raz kolejny sprawdzenie swoich umiejętności w nowych warunkach. Czy zatem zobaczymy Karolinę w kolejnej dyscyplinie motosportu? „Nigdy nie mów nigdy” jak mawia Karolina – a to wiele sugeruje 🙂

glownekonf_343815691-1 IMG_AFFDC5B49BFC-1 IMG_DC647338A3E6-1