Rusza na podbój Ameryki

Dwukrotnie zdobyła tytuł najlepiej driftującej kobiety w Europie, teraz rusza na podbój Ameryki

Queen of Europe, Podwójna Mistrzyni Europy w driftingu Karolina Pilarczyk odniosła właśnie kolejny spektakularny sukces. Jako jedna z nielicznych europejskich zawodników, zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn, otrzymała prestiżową licencję Formula Drift PRO 2. W ten sposób została zakwalifikowana do światowej czołówki drifterów i uzyskała możliwość udziału w topowych zawodach driftingowych w Stanach Zjednoczonych.Informację tą Karolina oficjalnie ogłosiła podczas spotkania z ogromną rzeszą fanów w trakcie Warsaw Motor Show w Nadarzynie. Fani nagrodzili ją gromkimi brawami a kolejka po zdjęcia i autografy wydłużyła się podwójnie :). 
Formuła Drift to najważniejsza seria nie tylko w USA ale na całym świecie. Jest obserwowana przez miliony widzów i przyciąga międzynarodowe media. Organizatorzy amerykańskiej ligi planują także wykorzystać osobę naszej drifterki jako motywujący przykład dla innych kobiet pragnących uprawiać tą dyscyplinę motosportu.  Naszą Królową Driftu zainteresowały się także natychmiast inne amerykańskie organizacje, widząc w niej potencjał pokazujący światową tendencję wzrostową siły kobiet. „To spełnienie jednego z moich marzeń i realizacja kolejnego, postawionego sobie niegdyś celu. Dla drifterów udział w amerykańskiej formule driftingowej to niczym start w najbardziej prestiżowych zawodach świata za jakie uważa się Formułę 1” powiedziała nam Karolina. Można więc śmiało powiedzieć, że mamy w światowej klasie kierowców motosportowych nie tylko Roberta Kubicę ale także wspaniałą kobietę, Karolinę Pilarczyk ! Mocno zatem trzymajmy kciuki za przyszłoroczne starty naszej Królowej, zarówno te europejskie jak i amerykańskie. To będzie bardzo intensywny rok pełen wyzwań, pracy i treningów. Najbliższy czas to spotkania ze sponsorami, ustalanie działań okołosportowych związanych z promowaniem marek współpracujących z Karoliną. Ale także przygotowanie logistyki startów europejskich i amerykańskich oraz budowa nowego samochodu driftowego, spełniającego wyśrubowane regulaminy amerykańskiej formuły.  Profesjonalne podejście Karoliny do każdego z zadań z pewnością przyczyni się popularyzacji i wzrostu rangi polskiego motosportu na scenie międzynarodowej.

karolina_pilarczyk_4068 karolina_pilarczyk_4066 karolina_pilarczyk_406c karolina_pilarczyk_4073 karolina_pilarczyk_4074 karolina_pilarczyk_406e karolina_pilarczyk_4077 karolina_pilarczyk_4069 karolina_pilarczyk_406a