ZMOTA – Juri Team Extreme – Adam Andrzejewski

Specyfikacja

Silnik: BMW x5, benzyna 3l
Moc: 231 km
Skrzynia biegów: manualna, 5-biegowa
Zawieszenie: amortyzatory coilover
Podzespoły: Nissan Patrol
Wyciągarki: mechaniczna oraz elektryczna z przełożeniem 1:11
Reduktor: Landrover defender
Elektronika: komputer i okablowanie podniesione pod dach
Hamulce: Nissan PatrolZMOTA – Adam Andrzejewski -Juri Team Extreme

Z lasem związany jest od 20 lat. Wiec ciężki teren nie był mu obcy. Dlatego też powstał pomysł o startowaniu w rajdach Off-road.

Początki

Zaczęło się od Uaza a pózniej był Gaz. Lecz po kilku latach stwierdził że jazda tymi autami nie sprawia mu satysfakcji i chciał wyruszyć w głębszą wodę. W roku 2018 powstał pomysł o zbudowaniu czegoś „konkretnego”. Nadarzyła się okazja kupna ZMOTY lecz ten zakup nie spełnił wszystkich jego oczekiwań.

No i się zaczęło…

Żona z dziećmi w domu a Juri w garażu. Po zakupie auta, Adam postanowił przystosować je do swoich off-roadowych potrzeb. Pierwsze co ucierpiało to życie rodzinne – tak to z pasjonatami bywa … każdy czas wolny spędzał w warsztacie, wymienił ponad 80% części i podzespołów. Praca przy tego typu konstrukcjach nigdy się nie kończy, zawsze jest coś do poprawienia, dokręcenia, wyczyszczenia czy wymiany. Tak było podczas budowy, tak jest przed każdym sezonem i po każdym sezonie – więc właściwie cały rok. Kobiety kierowców motorsportowych wiedzą, że ich mężowie, we własne projekty często wkładają nie tylko wszystkie oszczędności ale i całe serce  – a to musi przynieść oczekiwany efekt w postaci zwycięstw. Stojące na półkach puchary tylko to potwierdzają.

Wiele godzin spędzonych w warsztacie opłaciło się – w zeszłym sezonie zdobył prawie wszystko. ZMOTA czyli pojazd zbudowany z różnych część i podzespołów, często pochodzących z różnych marek, dostosowany do określonych warunków terenowych. Zbudowany bez kompromisów według pomysłu,  potrzeb i doświadczenia jego twórcy. W off-roadzie, gdzie warunki terenowe są ekstremalnie trudne, takie auto jest nie do pokonania.

 Niezwyciężona ZMOTA i „Spiderman na kółkach”

W sezonie 2022 ile razy ZMOTA z Jurim za kierownicą stanęła na starcie, tyle razy kończyła zawody z pucharem. Wygrali najważniejszy w Polsce rajd RFC Poland. Jedynie rajd Poland Trophy okazał się pechowy, gdzie po tzw. rolce w aucie padł silnik.  Na szczęście przerwa w startach nie trwała długo, więc ZMOTA wyjechała ponownie na błotniste bezdroża po kolejne puchary. Adam przez innych zawodników uważany jest za jednego z najniebezpieczniejszych rywali, wiedzą, że walka z nim będzie ciężka, nie bez przyczyny nazywają go Królem Trawersów lub Spidermanem na kółkach.


Nominowany w kategorii:
Kliknij, aby przejść do głosowania