Nissan S14 – Grzegorz Czapla

Specyfikacja

Nissan S14
Silnik: 2jz, pojemność 3000 dm3
Moc: 850 KM
Skrzynia biegów: sekwencyjna Samsonas
Zawieszenie: Wisefab
Dyferencjał: Winters
Elektronika: Ecumaster EMU
Fotele: Sparco
Opony: szerokość 2,65
Rozmiar koła: 18 caliNissan S14 – Grzegorz Czapla

To auto, to prawdziwy zawodowiec jeśli chodzi o drifting, jeździł nim Marcin Stasiak a następnie Matusz Suski z którego rąk trafiło do Grzegorza Czapli.

Wysoka jakość oszczędza czas

Auto zakupił z myślą o sezonie driftingowym 2022 roku z rąk zawodowca: Mateusza Suskiego, dlatego miał pewność, że samochód może od razu wyjechać na tor i nie potrzeba zbytnio ingerować w jego budowę. Wszak do kolegi z branży można mieć zaufanie. Auto było zbudowane w topowej specyfikacji, zastosowane w nim są wszystkie najnowsze rozwiązania, więc Grzegorz Czapla przystosował tylko zewnętrzna okleinę, zrobił delikatne poprawki blacharsko-lakiernicze i …wyjechał na tor. Od pierwszych treningów auto było perfekcyjne i potwierdzało tylko, że ta inwestycja była najlepszą możliwą aby z powodzeniem rywalizować na torach drigftingowych z innymi zawodnikami. Pierwsze poprawki wynikały z bieżącej eksploatacji podzespołów i zaczęły się dopiero pod koniec sezonu. W sezonie auto było bezawaryjne.

Puchary i tytuły

Rywalizacja autem, które nie daje powodu do rozproszeń z powodu awarii to prawdziwa przyjemność. Dlatego też sezon był intensywny zarówno dla Grzegorza jak i jego „Czternastki” , bo tak zwykł o swoim aucie mówić. Startowali w 12 zawodach, przejeździli całą serię Driftingowych Mistrzostw Polski oraz kilka rund Drift Open.


Zawody kończyli na podium 9 razy, a sezon zdobywając Mistrzostwo Polski w DMP w klasie DC2


Nominowany w kategorii:
Kliknij, aby przejść do głosowania