Honda Civic 5 – Witold Samulewicz

Specyfikacja

Honda Civic 5
Silnik: benzynowy, pojemność 1,3 l
Moc: 98 KM
Skrzynia biegów: fabryczna , manualna 6-biegowa
Zawieszenie: Bilstein, sprężyny seryjne
Elektronika: Tuned by Niuton
Hamulce: modyfikowane z modelu ITR
Klatka bezpieczeństwa: Ireco MotorsportHonda Civic 5 – Vek Rellyteam Witold Samulewicz

Nikt nie powiedział, że realizowanie swoich marzeń będzie tak trudne, ale też nikt nie jest w stanie opisać jak wiele satysfakcji dają te zrealizowane !

Jak Feniks z popiołów

Marzenia o rajdach realizuje już długo, jeździł kilkoma autami, miewał mniejsze i większe przygody, wypadki i sukcesy, ale z tym autem związany jest najdłużej.

Hondę Civic zaczął budować 5 lat temu – robił to sam inwestując cały wolny czas i dużo oszczędności. Dumny z projektu, odebrał tablice rejestracyjne, zaplanował pierwszy trening i … dostał telefon, że warsztacie w którym stało auto wybuchł pożar…

Ogień strawił niemalże wszystko… szyby i wszystkie plastikowe elementy „spłynęły” pod wpływem wysokiej temperatury, części okryte blachą, te które były wyżej stopiły się, ocalały tylko te najniżej posadzki, w tym na szczęście silnik. Spalony wrak Witold przetransportował do swojego garażu. Gdy minął pierwszy szok, nieskory do porażek zawodnik postanowił sobie, że jeśli silnik w tym co zostało z auta odpali, odbuduje go. Silnik odpalił a Witold zaczął odbudowywać swoje marzenie, inwestując kolejny czas, swój wysiłek i resztę oszczędności. Odbudowa trwała około roku i skończyła wyjechaniem na rajdowe trasy.

Udany sezon

Vek Rellyteam czyli Witold Samulewicz i pilot Krzysztof Miecznikowski ubiegłoroczny sezon mogą zaliczyć do na prawdę udanych. Wystartowali swoją Hondą w 7 rajdach, będąc zazwyczaj w czołówce zawodów a nawet na podium. Najważniejsze zawody sezonu Tarmac Masters 2022 skończyli na czwartej pozycji w klasyfikacji generalnej, a w jednej z rund zajęli zaszczytne 2 miejsce – jeżdżąc dobrym ale mimo to najsłabszym jeśli chodzi o moc samochodem w całej stawce!

Logo

Charakterystyczna nazwa i jednocześnie logo teamu to autorski pomysł Witolda – w nazwie Vek Re!!yteam występują dwa wykrzykniki – to nadaje dynamiki i sprawia, że auto ma swój głośny, indywidualny charakter, nawet kiedy silnik nie pracuje!


Nominowany w kategorii:
Kliknij, aby przejść do głosowania