BMW E36 IS – Mery Czepiel

Specyfikacja

BMW E36 is
Silnik: 1,8 is
Moc: 170 KM
Maksymalna prędkość 190 km/h
Skrzynia biegów: fabryczna
Zawieszenie: PROTLUM
Hamulce: Steinhof
Fotel: Sparco
Opony: FederalBMW E36 IS – Mery Czepiel

To auto uratowało jej sezon startowy, dlatego ma do niego duży sentyment. Jest pucharowym samochodem zawodów 318 IS CUP . 21 letnia zawodniczka od 4 lat rywalizuje na wyścigowych torach tych zawodów.

Wybawienie

Poprzednie auto, także BMW E36 ucierpiało w zawodach z winy innego zawodnika. Nie było w stanie kontynuować zmagań, a dalszy udział w zawodach mógł być niemożliwy.. wybawieniem okazał ten egzemplarz BMW. Auto zostało zbudowane przez zespół Mery w 2022 roku zaledwie w przeciągu 3 miesięcy i jak przyznaje Mery „pozwoliło mi obronić moje dobre imię w pucharze”.

318 IS CUP

318 IS CUP PL to niezwykłe doświadczenie. Samochody biorące udział w wyścigach są jednakowe. Co prawda budowane i serwisowane we własnym zakresie ale pod czujnym okiem sędziów.  Tu liczą się tylko umiejętności zawodników: trening i talent. Wysoki, wyrównany poziom pozwala doświadczonym kierowcom czerpać przyjemność całymi garściami, a nowicjuszom daje szansę na nowe doświadczenia i poprawę umiejętności. Progres jednych i drugich widać z sezonu na sezon, a nawet z rundy na rundę. Przed każdym startem widza przechodzą ciarki. Takie ciarki czuła także Mery Czepiel w swoim BMW czterokrotnie w zeszłym sezonie, biorąc udział w 4 wyścigach. W każdym z nich zajmując wysokie pozycje w TOP 5.

Kobiece akcenty niezbędne

W kombinezonie i kasku za kierownicą trudno rozpoznać płeć kierowcy. Czym zatem wyróżnić swoje auto, aby podkreślić , że w tym BMW ściga się kobieta? Oczywiście kolorem i kobiecymi akcentami na karoserii.  Ulubionym kolorem Mery jest zieleń limonkowa, dlatego takie akcenty musiały się znaleźć na karoserii. Mery w logo ma pumę, więc zależało jej aby auta także oddawało swoim wyglądem drapieżny charakter – dlatego baza jest czarna, limonkowe akcenty nadają dynamiki ale żeby było kobieco, na folię nałożony jest laminat z … brokatem i tym sprytnym sposobem zawodniczka podkreśliła swoją kobiecość. Auto lśni w słońcu niczym prawdziwa biżuteria.


Nominowany w kategorii:
Kliknij, aby przejść do głosowania