NISSAN S15 – Grzegorz Hypki / FMIC

Nissan 200sx S15 jest to kultowe auto do driftu, o bardzo ładnym nadwoziu, w “Fast & Furious Tokyo Drift”nazwany Mona Lisą.

Auto trafiło do nas z Wielkiej Brytanii w 2019 roku w bardzo dobrym stanie. Jego przebudowa trwał około roku, z lekkim przestojami z powodu pandemicznych ograniczeń.
Karoseria była prawie idealna, więc zaczęliśmy przystosowywać do zawodów wnętrze. W pracach pomagał Dariusz Łuczak, klatka ochronna została zrobiona w Pawła Treli a główna budowa naszej S 15-tki odbywała się u Pawła Korpulińskiego.

Idea budowy auta była taka, aby do niego zamontować jak najwięcej podzespołów, które można kupić w naszej firmie FMIC, po to aby stało jednocześnie nasza wizytówką i modelem okazowym, w którym można zobaczyć w praktyce jak co działa. Zaczęliśmy nim brać udział w zawodach, czyli tam gdzie zainteresowanie naszym zespołami jest największe. Wzięliśmy udział w kilku rundach Drift Master European Championschip oraz w Rydze w zawodach FIA Intercontinental Cup 2021.

Traktowaliśmy te zawody jako testowanie auta, prezentację naszych podzespołów oraz głębsze poznanie specyfiki zawodów. Nie stawialiśmy na wygraną, ale nabraliśmy apetytu i na to :). Obecnie kierowcą auta jest II V-ce Mistrza Drift Masters European Championship 2018 oraz Mistrz Drift Open 2012 i 2013, Grzegorz Hypki, wierzymy, że sezon 2022 będzie nasz 😉

Nissan S15
Silnik: 2JZ 800 km, kute tłoki WICESO, kute korbowody FMIC.Pro, panewki ACL, walki BC 246, zawory +1mm BC, tytanowe talerzyki i sprężynki BC
Zawieszenie BC Racing
Dyferencjał: Winters upgrade by FMIC.EU
Skrzynia biegów: Sellholm
Elektronika: Ecumaster EMU+2xPMU, ADU 7”
Układ paliwowy: zbiornik ATL, wtryskiwacze Bosch 2200cc, przewody i końcówki paliwowe PTFE FMIC.EU
Sprężarka JRspec GTX3582R + zestaw nitro 


Nominowany w kategorii:
Kliknij, aby przejść do głosowania