FORD 150F – Paweł Mołgo / Marton

Paweł Molgo, wielokrotny medalista Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, w 2018 roku zdecydował się na zmianę auta i nabył Forda F150. Poprzednim właścicielem był Czeski zawodnik, bardzo ceniony także w Polsce, Mirosław Zapletal. Ma on na Morawach firmę, budujące auta rajdowe w której to właśnie powstało nominowane auto.

Po zakupie Ford został dodatkowo zmodyfikowany przez Molgo już w Polsce, w zaprzyjaźnionej firmie. Przebudowany został silnik i układ zawieszenia, auto ma przestrzenną ramę rurową, która jest obłożona carbonem. Modyfikacje wprowadzono po to, aby stworzyć auto jak najbardziej konkurencyjne w swojej klasie. Czerwony kolor to uprzejmość w stronę głównego sponsora, firmy NAC (producent urządzeń ogrodniczych), dla której czerwień jest kolorem firmowym.

Auto ma za sobą wiele startów. Nie tylko w Polsce ale także w Europie. Kilkukrotnie startowało w Mistrzostwa Polski w rajdach terenowych, nie raz stawając na podium. Pierwsze miejsce na podium auto zajęło także w rajdzie w Rumunii. Form ma za sobą również udział w Pucharze Świata w Hiszpanii i na Węgrzech.


Nominowany w kategorii:
Kliknij, aby przejść do głosowania