BMW Eurofighter – Paweł Kubiak

Właściciel auta – Paweł Kubiak lubił szybką jazdę i “upalać” auto. Stwierdził jednak, że ulica to nie miejsce do tego i można sobie narobić problemów, więc zaczął rozglądać się za legalnymi możliwościami do tego. Tak trafił do Macieja Polodego na trening driftu w Poznaniu. Ponieważ zawsze lubił BMW dlatego na pierwsze auto kupił sobie BMW E92, które trochę zmodyfikował. Postanowił jednak znaleźć auto, które jest dedykowane do driftu i tak stał się posiadaczem bardzo mocnego BMW E92 jednego z topowych Europejskich drifterów – Benediktasa Cirby z Litwy. Na pytanie dlaczego sprzedaje to auto Cirba odpowiedział, że chce kupić Eurofightera. Paweł , jako świeży w driftingu, nie za bardzo wiedział co to za auto, ale kiedy zaczął o nim czytać – auto go zauroczyło i nie mogło wyjść z głowy.

Eurofighter to jeden z najbardziej topowych projektów driftingowych na świecie. Auta są tworzone przez firmę HGK Motorsport na Łotwie. Najbardziej popularne wersje budowane są na bazie BMW E92 Coupe. Nadwozie wykonane jest z kevlaru a sercem jest potężny LS V8 generujący moc 900KM. Wszystkie podzespoły: skrzynia, sprzęgło, zawieszenie, dyferencjał itd są najwyższej jakości i specyfikacji.
Paweł nie zdążył się jeszcze oswoić z zakupionym E92 kiedy wsiadł w samolot i poleciał do HGK Motorsport by zamówić model dla siebie. Po pół roku auto było już w Polsce.

Pierwsze w życiu zawody driftingowe Pawła – Drift Open w klasie Pro, były też testem dla tego auta. Samochód test… nie zdał. Wyszły drobne bolączki wieku dziecięcego. Drobne awarie zostały wyeliminowane w polskiej firmie TomaRacing i od kolejnych zawodów Paweł walczył już w Eurofighterze i … wygrywał!

Ostatecznie Paweł jest Mistrzem klasy PRO Pucharu Polski Drift Open i awansował do klasy Masters.
Samochód będzie walczył w 2022 z nowym silnikiem!

Serce Eurofightera zostanie zastąpione zakutym silnikiem LS3 V8 z turbosprężarkami – celem jest moc ok 1200KM i 1200Nm.

 

Specyfikacja
Silnik: GM LS 7.0 Mast Motorsports Dart 427 ‘BigBoy’ V8
Moc auta: 900KM
Sprzęgło spiek
Elektronika: MOTEC
Skrzynia biegów: sekwencyjna 5-biegowa skrzynia biegów Samsonas
Zawieszenie: w pełni regulowane sportowe zawieszenie Nitron 3
Układ hamulcowy: Wilwood z perforowanymi tarczami hamulcowymi
Masa auta 1200 kg
Poszycie auta i wnętrze carbon
Fotele RECARO


Nominowany w kategorii:
Kliknij, aby przejść do głosowania