Okiełznać poślizg

Nadchodzi jesień, jedna z trudniejszych pór roku jeśli chodzi o poruszanie się po drogach. Wszyscy miewają problemy na drodze w czasie spadających liści, mokrej nawierzchni i słabszej niż latem widoczności. Łatwiej wtedy o wypadek czy poślizg. Dlatego też, aby podnieść świadomość kierowców oraz umiejętności jazdy, Karolina Pilarczyk – dwukrotna Mistrzyni Europy w driftingu w lidze kobiet, wraz z Urzędem Miasta Warszawa zorganizowała szkolenie „Oswajamy poślizg”. Celem kursu było zwiększenie świadomości na temat zachowania auta w różnych sytuacjach na drodze, nauczenie uczestniczek jak prawidłowo jeździć by nie dopuszczać do poślizgu oraz jak manewrować autem, gdy już do takiej sytuacji dojdzie. A kto lepiej niż Karolina potrafi okiełznać poślizg ! 

Kursantki wyłonione w konkursie zorganizowanym przez Karolinę przez ponad 5 godzin pod okiem wykwalifikowanych instruktorów szlifowały swoje umiejętności jazdy, prawidłowych zachowań na drodze oraz natychmiastowej reakcji jeśli auto traci kontakt z nawierzchnią. Na deser – drifting z Karoliną, na który dziewczyny czekały najbardziej. „Bardzo się cieszę, że mogłam uczestniczyć w tym szkoleniu. Zapamiętam to na długo. To było coś wspaniałego” , „To było bardzo pożyteczne szkolenie. Pomimo tego, że prawo jazdy mam już wiele lat, okazuje się, że nie do końca moje zachowanie za kierownicą było bezpieczne.. nie tylko dla mnie ale także dla innych użytkowników dróg. Takie szczegóły jak prawidłowe ustawienie fotela i kierownicy, przesunięcie go o zaledwie kilka centymetrów znacznie poprawiło moją koncentrację oraz reakcję na nieoczekiwane zachowanie auta. Nie zdawałam sobie sprawy jak ważne są takie drobne rzeczy!” „Na pewno zapiszę na podobne szkolenie mojego męża i moją córkę, zresztą uważam, że każdy kierowca powinien raz na jakiś czas sprawdzić swoje reakcje w takich kontrolowanych warunkach. A jazda z Karoliną – to bajka!” – to tylko niektóre opinie, jakie na gorąco opowiadały uczestniczki szkolenia. 

„Bardzo mi zależy na poprawie bezpieczeństwa na drogach, szczególnie, że w takim mieście jak Warszawa tych samochodów jest bardzo dużo. Cieszę się, że Urzędowi Miasta Warszawa też zależy by jeździło nam się bezpieczniej i nie tylko o tym mówią, ale przeszli też do czynów! Sama wiem jak ważne to są umiejętności, a przy okazji podchodzę do tego z sentymentem, gdyż ja wiele lat temu właśnie na płytach poślizgowych pokochałam drifting, więc mam nadzieję, że któraś z dziewczyn także odkryje w sobie nową pasję” – dodaje z uśmiechem Karolina Pilarczyk. 

Coż, po takim szkoleniu na drogach na pewno zrobi się bezpieczniej a może na torach pojawi się więcej driftujących kobiet? Jak widać, same korzyści. Gratulujemy inicjatywy i czekamy na kolejne szkolenia!

pilarczyk_oswajamy_poslizg1 pilarczyk_oswajamy_poslizg2 pilarczyk_oswajamy_poslizg3 pilarczyk_oswajamy_poslizg4 pilarczyk_oswajamy_poslizg5 pilarczyk_oswajamy_poslizg6 pilarczyk_oswajamy_poslizg7 pilarczyk_oswajamy_poslizg8 pilarczyk_oswajamy_poslizg9 pilarczyk_oswajamy_poslizg10 pilarczyk_oswajamy_poslizg11 pilarczyk_oswajamy_poslizg12 pilarczyk_oswajamy_poslizg13 pilarczyk_oswajamy_poslizg14 pilarczyk_oswajamy_poslizg15 pilarczyk_oswajamy_poslizg17