JAK SZYBKO TO NIE NA DRODZE 

Karolina Pilarczyk –  najpopularniejsza drifterka w Polsce, Podwójna Mistrzyni Europy w klasie kobiet, wzięła udział w najnowszej kampanii społecznej Komendy Stołecznej Policji, mającej na celu zwrócenie kierowcom uwagi na bezpieczeństwo na drodze. 

Materiał z Karoliną to pierwszy spot, w którym występuje znana osoba,  promujący najnowszą kampanię społeczną Komendy Stołecznej Policji. Wierzymy, że w ten sposób uświadomimy wielu kierowcom, że adrenalinę, którą wywołuje szybkość, można podnieść w inny sposób.” Powiedział Rzecznik Prasowy KSP nadkom. Sylwester Marczak.  

Pomysł na kampanię wypłynął od policjantów działających w warszawskiej grupie SPEED, którzy na co dzień podczas swojej służby walczą z „piratami” drogowymi. Jak dotąd, policjanci grupy SPEED zatrzymali prawie 4 tysiące praw jazdy, a tylko w 2019 roku nałożyli na niestosujących się do ograniczeń prędkości kierowców prawie 16 tysięcy mandatów karnych. W kampanii „Jak szybko to nie na drodze” wzięło udział kilku wybitnych sportowców, mistrzów w swojej dziedzinie, którzy przekonują, że droga nie jest miejscem do szybkiej ale do bezpiecznej jazdy. Już za tydzień w kolejnym spocie pojawi się kolejna gwiazda sportu, reprezentująca tym razem inną dyscyplinę, zapraszamy do śledzenia tej kampanii.

Z wielką przyjemnością odpowiedziałam na zaproszenie Policji do udziału w tej kampanii. Ja wielokrotnie w wywiadach powtarzam, że droga to nie jest miejsce do samochodowych popisów i wszystkich, którzy chcą pokazać swoje umiejętności zapraszam na tor. Bezpieczeństwo jest dla mnie szczególnie istotne, a jako „specjalistka” od poślizgów wiem jak niewiele trzeba aby samochód wpadł w poślizg a jak trudno go potem z takiego niekontrolowanego poślizgu wyprowadzić. Mam nadzieję, że ta kampania spowoduje, że kierowcy włączą czujność na drodze i powstrzymają swoje zapędy do szybkiej jazdy.” Opowiada Karolina Pilarczyk. „A pasjonatów motoryzacji i szybkiej jazdy zapraszam na tory i zawody driftingowe.”  – dodaje z uśmiechem. 

Materiał do obejrzenia na FB Karoliny: https://www.facebook.com/KarolinaPilarczykProfessionalDriftDriver/videos/501475730764472/

karolina_pilarczyk1 karolina_pilarczyk2 karolina_pilarczyk3 karolina_pilarczyk4 karolina_pilarczyk5 karolina_pilarczyk6 karolina_pilarczyk7 karolina_pilarczyk8