Driftingowy jubileusz Kietrza

700-lecie

Niewielkie miasteczko Kietrz obchodzi 700 lecie nadania praw miejskich. Z tej okazji Kietrzanie postawili na spektakularne świętowanie. Zamiast fajerwerków czy korków od szampana na ulicach królował ryk potężnych silników aut sportowych. Wszystko za sprawą zawodów driftingowych Drift Open, które uświetniły te obchody. Najlepsi drifterzy – ponad 40 ekip z Polski, Czech i Niemiec przez trzy dni dostarczali emocji mieszkańcom Kietrza i okolic, którzy tłumnie zjechali , aby oglądać to niecodzienne motorsportowe wydarzenie.

Driftingowe rundy uliczne to niebywale widowiskowe zmagania. Potężne maszyny, mknące po miejskich ulicach z zawrotną prędkością w kontrolowanym poślizgu  to widok który zapierał dech w piersiach widzów.

Ulubienica publiczności

Na takiej imprezie nie mogło zabraknąć naszej najpopularniejszej drifterki, Karoliny Pilarczyk, która w ekspresowym tempie skradła serca Kietrzan i już pierwszego dnia stała się ulubienicą tłumów. „Przyjechaliśmy tu specjalnie dla Karoliny”, „Karolina, podziwiam cię od lat i jestem, szczęśliwy, że wreszcie mogłem cię spotkać”, „Śledzę cię od lat na Facebooku i moim marzeniem było cię spotkać” to komplementy, którymi Karolina była obsypywana przez cały czas, a jej strefa w parku maszyn była najbardziej obleganym miejscem na całym runku.

Przejazdy, autografy, bitwy, autografy …

Królowa europejskiego driftu i królowa publiczności nie miała czasu na odpoczynek. Pomiędzy swoimi przejazdami w zawodach, nieustannie rozdawała autografy, pozowała do zdjęć, udzielała wywiadów mediom i rozmawiała z niekończącym się tłumem kibiców. „Miejskie rundy są bardzo widowiskowe, zawsze przychodzi na nie dużo ludzi dla których jest to pierwszy kontakt z driftingiem, dlatego cieszę się, że możemy im pokazać jaki to piękny motorsport. Zawsze po takich zawodach dostaję kilkadziesiąt zapytań od fanów, których zainspirowała moja jazda, jak zacząć driftować. To jest wspaniałe. I chociaż wracam wyczerpana fizycznie, to serce rozpiera radość i energią, którą dają mi kibice. Zachęcam wszystkich aby przekonywali władze swoich miast do organizowania takich zawodów. To piękna rozrywka i wspaniała okazja aby promować polskich zawodników motorsportowych.” Zawody finalnie wygrał Tobiasz Puścian, Karolina po bardzo ekscytującej dogrywce skończyła miejską rundę wśród ośmiu najmocniejszych, tzw. TOP 8.

Gratulujemy i cieszymy się, że dzięki takiej ambasadorce, drifting w Polsce ma się z roku na rok coraz lepiej.

Kietrz_Drift_Open1 Kietrz_Drift_Open2 Kietrz_Drift_Open3 Kietrz_Drift_Open5 Kietrz_Drift_Open6 Kietrz_Drift_Open8 Kietrz_Drift_Open9 Kietrz_Drift_Open10 Kietrz_Drift_Open11 Kietrz_Drift_Open12 Kietrz_Drift_Open13 Kietrz_Drift_Open14 Kietrz_Drift_Open16 Kietrz_Drift_Open17 Kietrz_Drift_Open18